Skype’a Kayıt Ol

Sohbet etme sistemlerinden birisi olan Skype, eskiden kullanılan ICQ programlarının gelişmiş ve modernleşmiş halidir. Kolay kullanım imkanı sunan Skype’ta telefonla görüşebilme ve videolu arama özelliği gibi özellikler de bulunmaktadır. Skype kullanmak isteyen kişiler için hazırladığımız Skype kaydol nasıl olur? Yazımızı okuyarak kayıt işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Skype kayıt yapabilmek için öncelikle bilgisayarınıza Skype kur işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. www.skype.com.tr internet adresine girerek Skype’ı indirebilir ya da internet sitesi üzerinden bir görüşme başlatabilirsiniz.

Skype ana sayfa isim girme penceresi

 

Eğer Skype’ı indirmeden internet sitesi üzerinden bir görüşme başlatın seçeneğine tıklarsanız, aşağıda bulunan ekran gelecek ve kayıt olmadan oturum açarak bu oturumu sohbet etmek istediğiniz kişiye bildirerek sohbete dahil olmasını sağlayacaksınız.

Skype ana sayfa görüşme başlatma penceresi

 

Skype indir işlemi gerçekleştirmeniz halinde aşağıda bulunan ekran karşınıza gelecektir. Skype uygulamasına hesap oluşturmadan Facebook ile bağlan diyerek ya da bir Microsoft hesabıyla katılabilirsiniz.

Skype oturum açma ekranı

 

Eğer Facebook hesabıyla ya da bir Microsoft hesabıyla bağlanmayıp Skype yeni hesap aç seçeneğiyle devam etmek istiyorsanız o zaman bu ekrandan bir hesap oluştur seçeneğini tıklamanız gerekecektir.

Skype hesap oluşturma ekranı

 

Skype hesap oluştur bölümünü tıkladığınızda yukarıdaki ekran gelecektir. Burada telefon numaranızı bilginizle Skype hesabınızı oluşturabilir ya da e-posta adresinizi hesap açma işlemi için kullanabilirsiniz. Bilgilerinizi girerek ileri tuşuna basmanız gerekmektedir.

Skype ad soyad giriş ekranı

 

Gelen yeni ekranda sistem sizden Ad ve Soyad bilginizi istemektedir. Bu bölüme de bilgilerinizi girerek ileri seçeneğini işaretlemenizle sistem sizi aşağıdaki ekrana yönlendirecektir.

Skype doğrulama kodu giriş ekranı

 

Girmiş olduğunuz telefon numaranıza veya e-posta adresinize bir kod gönderecek olan sistem bunu onaylamanızı isteyecektir. Dört haneli olan bu kodu girdiğinizde Skype hesabınız açılmış olacaktır. Programa girmek için Skype kullanıcı adı bölümüne telefonunuz, e-posta adresinizi ya da Skype kullanıcı adınızı yazarak ve kayıt esnasında verdiğiniz şifrenizle giriş yapabilirsiniz.